logo dobra mama
Homeo nas O naso nas Prezentacje firm Targi Współpraca Reklama Partnerzy Kontakt
Konkurs Wesoły Brzuszek

Zapisz się do newslettera

Znajdź w serwisie Rodzice na zakupach Konkursy Wydarzenia Dieta mamy Strefa taty Prawo W dobrej formie Poród Fundacje
korespondencje
Cud Blikości

Wirtualna wycieczka do jedynego w Polsce Muzeum Cukrownictwa

Muzeum Cukrownictwa w Pszennie, teraz możemy zwiedzać również wirtualnie.
W nowo powstałym serwisie internetowym obok informacji o muzeum znajdziemy m.in. ciekawostki związane z przemysłem cukrowniczym, zdjęcia eksponatów oraz archiwalne materiały wideo.

 

Druga lekcja historii cukrownictwa

Portal www.muzeumcukrownictwa.pl to kolejny krok spółki Südzucker Polska S.A – pomysłodawcy i założyciela muzeum – ku popularyzacji wiedzy o tej ważnej dla historii Polski i mającej duże tradycje gałęzi przemysłu. Portal ma charakter edukacyjno-informacyjny. Jest nie tylko cennym źródłem wiedzy o przemyśle cukrowniczym, ale przede wszystkim zachęca do odwiedzenia rzeczywistych zbiorów muzeum, gdzie można stanąć „oko w oko” z ponad 200-letnią historią polskiego cukrownictwa.

 

Internetowa wizytówka Muzeum Cukrownictwa

Dla ułatwienia nawigacji po stronie jej zawartość podzielona została na kilka działów tematycznych. Znajdziemy tu m.in. informacje o zgromadzonych w muzeum eksponatach, kopie starych pocztówek, zdjęcia narzędzi i maszyn oraz filmy prezentujące dawne sposoby uprawy buraków cukrowych i produkcji cukru. Poznamy też ciekawostki związane z cukrownictwem i dowiemy się o atrakcjach regionu. Dla najmłodszych przygotowano specjalne kolorowanki, uczące jak powstaje i jakie są odmiany cukru.

 

Jedyne takie miejsce w Polsce

Zawartość portalu to jednak tylko namiastka zbiorów, które zgromadzone zostały w założonym w 2008 roku przez Südzucker Polska S.A. Muzeum Cukrownictwa. Położone na terenie zakładu produkcyjnego „Cukrownia Świdnica” w Pszennie, jest jedynym miejscem w Polsce poświęconym w całości historii przemysłu cukrowniczego. Gromadzi eksponaty, pamiątki i dokumenty historyczne związane z tą branżą. Tym samym jest ważnym elementem edukacji nie tylko młodego pokolenia. Wstęp do muzeum jest bezpłatny. Więcej informacji znajduje się na stronie www.muzeumcukrownictwa.pl.

Data dodania: 15.12.2011r.

Patronat Dobrej MAMY
Oblicz termin porodu
-przydatny kalkulator
Szkoły rodzenia
-spis szkół z całego kraju
Wideo poradniki
o karmieniu piersią
Kalendarium ciążowe
-ciąża tydzień po tygodniu
Oblicz dni płodne
-jak ustalić ten dzień
Nasi eksperci
 
Baza imion
-wybierz imię z naszej bazy

Fotografia Ciążowa

Fotografia Dziecięca